Для забезпечення ефективного та безпечного функціонування опалювального обладнання необхідно потурбуватися про правильний монтаж димаря. При цьому важливо зважити на матеріал виготовлення системи димовидалення. Одним із найкращих варіантів є димар з нержавіючої сталі. Нижче представлені основні переваги та важливі характеристики таких споруд.

Види димоходів Версія Люкс

Залежно від конструкції розрізняють одно- та двостінні (утеплені) нержавіючі димарі. Одностінна труба може використовуватися для вставки в існуючий цегляний канал або прокладки всередині приміщень, що опалюються. Двостінна система типу сендвіч складається з двох труб різних діаметрів, між якими знаходиться шар теплоізоляції (базальтове волокно), що забезпечує підвищену волого- та термостійкість споруди. Утеплений варіант конструкції є універсальним та використовується для відведення диму від будь-яких опалювальних установок, у тому числі твердопаливних, газових котлів, печей, камінів.

Переваги димоходів з нержавіючої сталі

Основні плюси димоходів, виконаних з корозійностійкої сталі:

модульність, невелика вага елементів, завдяки чому спрощується монтаж споруди. Встановлення системи за наявності мінімального будівельного досвіду може виконати навіть непрофесіонал;
монтаж виробу будь-якої конфігурації;
високий рівень пожежної безпеки;
стійкість до впливу кислот завдяки застосуванню легованих сталей, таких як AISI 430, 439, AISI 316L тощо;
незначне утворення конденсату (в утеплених конструкціях типу сендвіч);
простота обслуговування. Усередині круглих труб із гладкими стінками практично не затримуються продукти горіння (сажа).
Димар з нержавіючої сталі забезпечує оптимальну тягу, що підвищує продуктивність системи опалення. Така конструкція обходиться дешевше за цеглу, не потребує зведення фундаменту і додаткового фарбування. Нержавіюча труба має приємний зовнішній вигляд, при грамотній експлуатації відрізняється довговічністю.

Термін служби димоходів з нержавіючої сталі
Термін експлуатації димоходу з нержавіючої сталі залежить від різних факторів, таких як:

Марка сталі;
товщина труби та утеплювача;
якість утеплювача;
якість зварювальних швів. Герметичність виробу забезпечують методом лазерного зварювання;
особливості застосування.
Досвідчені споживачі відзначають, що якісна конструкція успішно слугує понад 15 років. При виборі необхідно звернути увагу до точне призначення продукції. Корозійностійкі димоходи повинні мати сертифікати відповідності та довгострокові гарантії (від 5 років).